Pohár ministra vnútra Roberta Kaliňáka

10. 7. 2017

Dobrovoľní hasiči bojovali v nočnej súťaži o pohár ministra vnútra Roberta Kaliňáka

V uplynulú sobotu 1. júla na futbalovom štadióne vo Svidníku bojovali dobrovoľní hasiči z celého kraja na prvom ročníku nočnej hasičskej súťaže. Podujatie organizovala spoločnosť Infinity Group SK a DHZ Svidník spoločne s DHZ Nižný Mirošov.

O putovný pohár ministra vnútra Róberta Kaliňáka bojovalo takmer 30 družstiev v kategórii ženy aj muži. Všetkých zúčastnených prišiel privítať aj samotný minister, ktorý otvoril podujatie nielen príhovorom, ale aj prvým hasičským útokom, v ktorom si zmeral sily so Svidníčanom Jožkom Šubrtom. Splnil mu tak sen o spoločnom preteku. Jožkov tím mal šikovnejšie ruky a samotný Jožko mal aj presnejšiu mušku pri terči, čím uštedril Robertovi Kaliňákovi porážku. Minister vnútra ocenil prípravu podujatia, na ktorom sa mu mimoriadne páčilo, o čom svedčí aj fakt, že sa rozhodol organizátorom venovať osobitný a špeciálny pohár. Ten sa do rúk víťazom z Rokytova dostane v priebehu niekoľkých dní, priamo z úradu ministra! Prvý ročník nočnej hasičskej súťaže sa konal priamo na ploche futbalového štadióna, čo sa stalo po prvýkrát v histórii hasičských pretekov vo Svidníku, za čo patrí veľká vďaka predstaviteľom 1. FK Svidník Adriánovi Labunovi a Ivanovi Saganovi. Osobitné poďakovanie patrí zanietencom dobrovoľného hasičského zboru Kamilovi Bilančíkovi a Jozefovi Keselicovi i celému organizačnému štábu. Netradičný zážitok prilákal na tribúny veľké množstvo priaznivcov hasičského športu. Od úvodu podujatia sledovala útoky družstiev takmer tisícka ľudí, čo veľa napovedá o úrovni tejto súťaže. Najlepšie družstvá boli dekorované v ranných hodinách a všetci účastníci si pochvaľovali nielen samotnú myšlienku, ale najmä vysokú úroveň jej realizácie. (Podduklianské noviny, vydanie č.27, 3.7.2017)