Odborné školenie členov k obsluhe a používaniu hasičkého vozidla

14. 11. 2010

Dňa 13.11.2010 sa traja členovia DHZ Nižný Mirošov  predseda Bc. Ondrej Michališin, vliteľ Jozef Keselica a tajomník Peter Keselica zúčastnili odborného školenia k obsluhe a používaniu hasičkého vozidla IVECO Magirus Daily TSF – W. Školenie prebiehalo v priestoroch Hasičského a Záchranného Zboru v Humennom. Súčasťou školenia bola prezentácia společnosti MAGIRUS, jej história a pôsobnost v oblasti požiarnej techniky, prezentácia společnosti AUTOIMPEX – oficiálneho importéra hasičskéj techniky MAGIRUS a IVECO pre Slovensko, teória používania vozidla a nádstavy s čerpadlom ako aj praktické ukažky správnej obsluhy a údržby čerpadla a vozidla samotného. Praktickú časť ukončili jazdy na samotnom vozidle. Školnie zabezpečovali pracovnïci AUTOIMPEX, spoločnosti ktorá dodala tieto vozidlá pre dobrovoľné požiarné zbory po celom Slovensku. Zaškolený členovia dostali certifikát o absolvovaní školenia k obsluhe a používaniu hasičkého vozidla IVECO Magirus Daily TSF – W.
     Pripomeňme že nové hasišcké vozidlo IVECO Magirus Daily TSF – W dostala naša obec dňa 24.4.2010 priamo od vtedajšieho ministra vnutra Róberta Kaliňáka, čím sa zaradila medzi 120 obcí ktoré takého vozidlo dostali.